Rinkimų kampanija 2015: kvailystės ir nuobodybės

Kuo pasižymi ši savivaldybių ir merų rinkimų kampanija? Ogi neįtikėtinomis kvailystėmis ir nuobodybėmis. Atrodo, kad partijoms šie rinkimai asoliučiai nesvarbūs, tik dėl Vilniaus mero posto kiek labiau konkuruojama.

Rinkimams vadovauti pasiųsti žemiausios prabos specialistai, štabų priimami sprendimai primena TSKP suvažiavimus, kai kurios nuotraukos – tiesiog atgrasios.

Rinkimų idėjos, kitaip tariant, motyvai balsuoti už vieną ar kitą partiją – lyg iš parodos “kaip nereikia daryti”. Jei taip valdomi miestai, tai vieno žulikėlio frazė apie melžėjas, galinčias valdyti valstybę, bent jau miestų lygiu Lietuvoje išsipildė.

Ką rinkti – kvailą ar nuobodų?

Su retom išimtim, visas kandidatų ir partijų kampanijas galima suskirtyti į dvi kategorijas: kvailos arba nuobodžios. Kartais – ir kvailos ir nuobodžios.

Tikėtina, kad miestai bus ir valdomi analogiškai – kvailai arba nuobodžiai (be perspektyvos). Fantazijos turėjimas – gero vadovo bruožas. Deja, pastaruoju metu partijose fantaziją pakeitė kvailokos rinkimų kampanijų idėjos.

Ar tikrai partijos savivaldai nebeturi resursų? Ar tikrai visi emigravo į Vilnių?

Net liberalai pasirinko kvailystes ir nuobodybes

Pastarojo dešimtmečio nuoseklumo žvaigždė – Liberalų sąjūdis irgi užmiršo, kas jiems atnešė sėkmę. Iškilę dėl savo nuoseklaus tikrojo liberalumo propagavimo, per šiuos rinkimus nusirito iki kvailų banalybių.

“Viskas bus gerai” vienodai tinka ne tik liberalams, bet ir paksistams, kunigaikščiams ar anoniminiams alkoholikams. O perliukai “aplenksim Vilnių ir viskas bus gerai” šnibžda, kad juos nuo valdžios reikia laikyti per patrankos šūvį. Norai be galimybių būdingi tik kvailiams ir impotentams.

Jei žmonės su tokiu strategijos supratimu valdys miestus, tai viskas bus blogai – miestai ir toliau neturės jokios strategijos, sprendimai bus priimami “na ura” arba asmeninės naudos principu.

Kas laimės?

Tokiose neaiškiose situacijose visada laimi stipriausi brendai. (Gaila, bet kalbininkai nepripažįsta šio tarptautinio žodžio, net padorios alternatyvos nepasiūlo.)

Iš esmės rinkimų kampanija Lietuvoje nevyko, dėl neapsisprendusių rinkėjų balsų kovota nebuvo. Išimtis – Vilniaus mero rinkimai, tačiau ir čia konkuruojama ne idėjomis ar rimta strategija, o pinigų kiekiu.

Kitur persiskirstymai vyks ne tiek dėl vykdomų kampanijų, kiek dėl buvusios valdžios neveiklumo. Tokia lemtis gresia Kauno merui – jis gali pralaimėti ne dėl kitų kandidatų rinkimų kampanijų gerumo, bet dėl savo neveiklumo ir miesto strategijos neturėjimo.

Laimės ne geresni, o mažiau blogi. Laimės nuomonę apie save susikūrę praeityje.

Rįžtingai ariantys patyrę krabai

Pabaigai – testas. Pabandykite atspėti, kokių partijų ar kokių asmenų čia rinkimų strategijos. Taigi, argumentai, kuriais turėtumėt rinktis, balsuodami už vieną ar kitą:

Patirtis kuria ateitį. (Turite patirties imant kyšius?)

Jaunimui – mokslas, darbas, būstas. (Kiek turit santaupų, kad visiems padovanotumėt?)

Klestinti šeima – augantis Kaunas. (Klaipėdiečiai, negimdykit vaikų)

Kaunas – dėmesingas senjorams. (Tai kodėl už jus balsuoti?)

Už rįžtingą Vilnių. (Ryžtingai kovokime su beraščiais!)

Jūsų sprendimas – mūsų patirtis.

Man rūpi kiekvienas žmogus.

Žmogaus ir bendruomenės gerovei.

Kartu galime geriau.

Subrendęs krabas geriau. (O gal jaunas karosiukas?)

Įgyvendinsiu jūsų lūkesčius. (Turiu vieną – nebūkite politiku)

Arsiu už tris. (Plūgą paskolinti?)

Comments

  1. 1

    Stipru :)

  2. 2

    Pilnai pritariu. Kaune su lozungais labai ne kas, tuščios deklaracijos arba neįgyvendinami pažadai, pvz tas netikelis Buškevičius žada visiems kauniečiams nemokamai sudėt dantis ir paleist nemokamą viešąjį transportą. Net socializmo laikais tokių stebuklų nebuvo. O šūkis “Aplenksim Vilnių ir viskas bus gerai” apskritai panašus į pasikalbėjimą prie stalo išgėrus litrą degtinės. Kita vertus kam stengtis? Kaune parduotuvėse prekiauja maistu užterštu psichotropinėm medžiagom verčiančiom balsuoti už koncervatorius, net jei jų visas darbas patvarkė pora gatvių ir tai tik per paskutinį pusmetį, kai sužinojo, kad bus TIESIOGINIAI mero rinkimai. Iki tol miestiečių transportas per griovius milijoninius nuostolius patyrė. O pametus ratus griovyje ir iškvietus policiją, kad patvirtintų savivaldybės atsakomybę pats dar ir baudą gaudavai, kad kitą kartą tylėtum. Žodžiu koncervatoriška diktatūra. Norėtųsi, kad laimėtų Matijošaitis, bet iš jo apskritai tyla.

  3. 3

    Manau rezultatai parodys, kad liberalų šūkis (iš esmės sakantis neapsisprendusiems – nebijok, nesigėdink šio pasirinkimo) buvo efektyvus. Vien tai, kad apie jį tiek kalbama “specialistų”…

Speak Your Mind

*